top of page

Kartal DURAN

Kurucu | Grafik Tasarımcısı |
Dijital Pazarlama Uzmanı | Danışman

Merhaba,

Ben Kartal Emrah DURAN. 1987 yılı İstanbul doğumluyum. Grafik Tasarımcı ve Dijital içerik Üreticisi olarak bu sektörde 12 yılı aşkın bir deneyimim var.


Çocukluğumdan başlayan animasyona olan sevgim zamanla gelişerek zihnimde renkli bir dünya oluşturup beni Grafik Tasarımı'na itti. Bunun üzerine tanıştığım masaüstü(FRP) rol yapma oyunları için senaryoları destekleyecek sahne tasarımları, karakter çizimi, atmosfer yaratma gibi birçok konuda kâğıda çizdiklerimin dijitale dönüşümünde kullandığım Photoshop programı ile başladım.


Hobi olarak başladığım bu işe, lise zamanlarımda İstanbul içerisinde bulunan matbaalar, reklam tasarım atölyelerinde okul sonraları çalışarak, bu işi baba mesleğinden gelme halinde çalışan ustalarımın çıraklıklarını yaparak alaylı şekilde renk uyumlarını, cam ve tabela boyamayı, serigrafi baskı ve tekniklerini, sublimasyon baskı ve tiyatrolar için strafor dekor(köpük) ile sahne tasarımları yapmaya başladım. Bir çok esasta öğrendiğim bu deneyimlerin sonucunda kariyerimi Grafik Tasarımı üzerine kurmayı seçtim.


Tabii o zamanlar kurslar bu kadar yaygın değildi ve çok pahalıydı, bende hırs yapıp arta kalan zamanımda her gün D&R a gidip kitap okur, notlar alır ve evde bu notlarımı bilgisayar üzerinde denerdim. İşte bu durum ile kazandığım deneyimlerde Corel Draw ve Illustrator programlarının temelini attım.


Daha sonrasında İstanbul, Antalya ve İzmir’de birçok reklam ajansı ve atölyelerinin altında çalıştım.


2020’nin Mart ayı itibaren, dünya geneline yayılan COVID-19 salgınının sonrasında işsiz kalıp yeni dünya düzeni olan "Home Office" yada freelance olarak çalışma koşullarına adapte olmaya başladım.


Kendimi bu yolda eğitmeye ve yeni şeyler öğrenmeye, öğrendiklerimi de bir çatı altında birleştirip sunmak için zamanında şakasını yapıp aldığım bir mail adresinden(2009 yılında herkezeyardim@gmail.com) yola çıkarak bu ismin marka patentini aldım.


Edinmiş olduğum tecrübe ve birikimlerle freelance tasarımcı olarak, birçok kurumsal markaya profesyonel reklam danışmanlığı hizmeti sunuyorum.


Freelance çalışıyor olsam da disiplin ve çalışma prensiplerimden taviz vermiyorum. Edindiğim deneyimlerimi siz müşterilerime ihtiyaçlarınız doğrultusunda paylaşmak ve kaliteli hizmeti düşük maliyetlerle sizlere sunmaktan mutluluk duyarım.


Tasarım hizmeti verirken, yenilikçi bakış açısıyla ve en yeni tasarım trendlerini kullanarak marka imajınızı koruyup değerine değer katmaya çalışırım. Başarı göreceli bir kavramdır, bunu değerlendirmek sizin takdiriniz.

Uzmanlık Alanları;


Uzun soluklu marka ve reklam yönetimi, e-ticaret yönetimi ve grafik tasarım desteği.


Logo Tasarımı - Kurumsal Kimlik Çalışmaları - Dijital ve Baskı Tasarımları - Açık Hava Reklam İşleri


Reklam ve Tanıtım Organizasyonları - Tanıtım Filmi, Kurgu, Montaj ve Katalog, Ürün ve Model Fotoğraf Çekimleri


Sosyal Medya Hesaplarınız için İçerik ve Tasarımlar


Web Arayüzü Tasarımları


Marka Yaratma ve Patent için Destek İşlemleri - Marka veya Firma Reklam Danışmaklık Hizmetleri


E-Ticaret Destek Organizasyonları

0552 325 80 56

Kartal DURAN

Özgeçmiş

         Türkçe               İngilizce  

bottom of page