top of page
Son dakika... Dijital dünya hakkında içeren güncel haber ve bilgileri sizlerle paylaşıyorum.

FREELANCE GRAFİK TASARIMCI

Güncelleme tarihi: 12 Haz 2022
Freelance Grafik Tasarımcı, her zaman kendisini müşterinin yerine koyarak hareket eder ve tüm hizmetlerinde geniş bir bakış açısıyla çözüm üretmeye gayret eder. Tecrübesinin yanı sıra her projeden duyduğu büyük heyecanla yaratıcı çözümler üretir. Bu doğrultuda, tüm müşterilerine en etkin şekilde hizmet sunabilmek için onlarla aynı heyecan ve tutkuyu yaşar. Tüm çalışmaları modern tasarım anlayışı ve iletişim disiplini ile sürdürüp hem kurumsal hem ürün bazında ihtiyaçlarınıza profesyonel çözümler sunar.


Peki nedir bu "freelance" çalışma ?


Teknolojinin baş döndürücü gelişimi ve dijitalleşme, artık hayatın her alanında olduğu gibi iş dünyasında da büyük değişimleri beraberinde getirdi. Pandemiyle birlikte ofisten uzak çalışma alışkanlığının yaygınlaşması, iş yapış şekillerimizi kalıcı olarak değiştirdi. Bu noktada freelance yani "serbest çalışma" da oldukça popüler bir hal aldı. Gelin freelance çalışma nedir, ne gibi avantajları bulunur, birlikte inceleyelim. ​ Ben bir "freelance" tasarımcıyım ! Herhangi bir reklam ajansı veya kuruma bağlı olmayan, genellikle home office çalışan ve kendi müşteri portföyünün ihtiyaçları doğrultusunda hareket eden, işletmeniz veya kendiniz için dijital dünyanıza içerik üretme konusunda çalışmalar yapan kişilerdir. ​ Basılı yada sanal ortamda gördüğümüz her türlü görsel dizaynı biz grafikerler tarafından hazırlanmaktadır. ​ Bizler zamanımızı kontrol etme konusunda daha özgür olurken. siz müşterilerimiz açısından avantajı ise aracı kurumlar olmadan birebir de çalışmak ve bu sayede daha uygun fiyatlara daha kreatif tasarımlar elde edebilirsiniz.


Peki, neden ajans değil ?

Neden reklam ajansı yerine " freelance "

bir tasarımcı tercih etmelisiniz ?


Aslında bu sorunun cevabı oldukça basit. ​ Fiyat ve zaman politikası !!! ​ Reklam ajanslarının verdiği tekliflerinin yarı fiyatına, hatta çok daha aşağısına aynı çalışmayı alabilir olmanız. ​ Çünkü çalıştığınız freelancer kişi artık sadece bir grafiker değil, aynı zamanda sizi dışarıya karşı temsil eden müşteri temsilciniz, firmanızda bir yönetici, sanatsal bakış açısıyla art direktörünüz, ve en önemlisi de bütçenize dost bir çalışan.... ​ İkinci neden ise karşınızda istediğiniz tasarımı kısıtlı zamanda size yetiştirmek için çalışan yada geniş bir zamanıda olsa, en iyisini çıkarmak için uğraşan, kısacası sizinle birlikte çalışan ve vaktini tamamiyle sizin için organize eden bir tasarımcı var


Düşük Maliyet ve İş Süreci


Freelance Grafik Tasarımcı ile çalışmanın en temel avantajı fiyatların ajanslara göre çok daha düşük olmasıdır. Ayrıca ajans çalışanları vaktini doğru kullanamayacağı ve çoğu şeyi yapamayacağı için firmaya zararı ve maliyeti daha yüksek olur. Ajans çalışanlarının vakitleri belli olduğundan ve bu vakit çerçevesinde çalışması gerektiği için iş yapmak istemediği bir süreçte sizin tasarımınız ile ilgileniyor olabilir. Zaman ve yetiştirme kaygısı, yönetici baskısı gibi bileşenler eklenince tasarımcı yaptığı işin kalitesinden taviz vermek zorunda bırakılmaktadır. Tasarım sanatları içerisinde yer alan grafik, endüstriyel hıza ayak uydurarak ne yazık ki çoğu zaman taklitten öte kopyalanmış işlerle yapılmaktadır. Oysa freelancer her müşterisi için ayrı ayrı zaman ayırır. Freelancer, çalışma saatlerini kendisi belirlediği için isteksiz hiçbir iş yapmaz. Yaptığı çalışmalar bu sebeple ajanslardan çıkan bir nevi fabrikasyon tasarım çalışmalarından çok daha özgün, çok daha yaratıcıdır.


Müşteri direk olarak tasarımı yapan kişi ile temas kurduğu için çalışmalar hem daha hızlı hem de istenilene daima en yakın oranda olur. Yaptıracağınız çalışmalarda değerlendirme yapmadan bu avantajları da göz ardı etmemeniz başarında mutlak etken olacaktır…14 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page